Wybierz język / Choose language:

News

Gala boksu w Katowicach

Gala boksu w Katowicach

1 Grudnia na Katowckiej hali AWF odbyła się gala boksu. Mieliśmy przyjemność przedstawić widowni zarówno zawodników boksu amatorskiego, kickboxingu oraz zawodowych pięściarzy.Galę rozpoczęły walki amatorskie, które zdecydowanie spodobały się naszej publicznosci. Część zawodową rozpoczęła pełna emocji walka Remigiusza Woza z Pavol Garaj, gdzie po 4 zaciętych rundach sędzia orzekł remis. Karina Kopińska na punkty wygrała każdą rundę z Panagiotę Marmareli. Już w 2 rundzie Robert Talarek zwyciężył z Tomkiem Gargulą. W walce wieczoru świetne widowisko stworzył znany ze swej nieustępliwości Bartłomiej Grafka, który pokonał na punkty doświadczonego Artioma Karpeca. Na naszej gali światowe mistrzowstwo zdobyła zawodniczka Justyna Ciborska, której serdecznie gratulujemy. Dziękujemy cudownej widowni i mamy nadzieję na jeszcze wiele kolejnych wspólnych gal bokserskich.


Zapraszamy na galę boksu zawodowego i amatorskiego

Zapraszamy na galę boksu zawodowego i amatorskiego

Już 1 Grudnia na hali sportowej zlokalizowanej na terenie AWF Katowice odbędzie się Gala boksu zawodowego oraz mecz bokserski między 06 Kleofas AZS AWF Katowice a Sekcja Bokserska TS Wisła Kraków, Start o godzinie 18.30 na Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach (nowa hala z pływalnią). Oprócz pięściarzy katowickiego klubu w ringu zaprezentują się zawodnicy boksu zawodowego Silesiaboxing. Zaplanowane zostały 4 walki w których wystąpią m.in Bartłomiej Grafka i Robert Talarek. Bilety do nabycia: https://www.ebilet.pl/ Zapraszamy wszystkich serdecznie


Bartek Grafka w doborowym towarzystkie na Gali w Angli

Bartek Grafka w doborowym towarzystkie na Gali w Angli

Bartłomiej Grafka to aktualny Mistrz Polski w wadze średniej. To przede wszystkim bokser który nie boi się wyzwań! Bokser który udowadniał że można wygrać z najlepszymi! W sobotę 31go marca w towarzystwie kilku mistrzów świata będzie reprezentował klub Silesia-Boxing w Cardiff. Na tej samej gali wystąpią min. Anthony Joshua, David Price, Alexander Powietkin. Trzymajcie kciuki za naszego BRAVEHEART - WALECZNE SERCE.


Zapraszamy na treningi boksu z Silesia- Boxing

Zapraszamy na treningi boksu z Silesia- Boxing

NOWY ROK = NOWE WYZWANIA !!! Zapraszamy serdecznie wszystkich dotychczasowych uczestników, a także osoby które chciałyby rozpocząć naukę boksu. Jeśli masz doświadczenie w boksie amatorskim, możesz wstąpić w szeregi bokserów zawodowych w naszym teamie. Więcej informacji udzielamy telefonicznie (nr na stronie www.silesiaboxing.com.pl )lub przez email: silesiaboxing@gmail.com


Karina Kopińska przegrywa tylko na kartach sędziowskich

Karina Kopińska przegrywa tylko na kartach sędziowskich

18.11.2017 Karina Kopińska zmierzyła się z Elina Tissen w walce o pasy GBU i WIBF wagi piórkowej. Po fantastycznym pojedynku i zaciekłej wojnie polscy kibice nie mieli wątpliwości, że walkę wygrała Polka. Niestety nie pierwszy raz sędziowie psują tak piękne sportowe widowisko. Tak więc Kopińska przegrała, ale jedynie na kartach sędziowskich. Karina dla nas jest zdecydowanie mistrzynią świata!


Robert Talarek zdobywa pas IBO

Robert Talarek zdobywa pas IBO

Stało się! Robert Talarek wygrał walkę o mistrzowski pas IBO we Francji! Rywalem "Talara" był doświadczony francuz Frank Haroche. Robert od początku kontrolował pojedynek. W 5 rundzie miał przeciwnika dwa razy na deskach i gdyby nie pomoc sędziego pewnie byłoby już po walce. 6 i 7 runda były nieco spokojniejsze w wykonaniu zawodnika Silesia- Boxing, za to w ósmej rundzie po mocnym prawym Haroche padł na deski i był liczony. Ambitny Francuz wstał by kontynuować pojedynek lecz Talarek zasypał go gradem ciosów co zakończyło się nokautem. Cenne trofeum trafiło do Roberta, a my życzymy dalszych sukcesów.


Karina Kopińska zawalczy o Mistrzostwo Świata!

Karina Kopińska zawalczy o Mistrzostwo Świata!

18 Listopada Karina Kopińska zmierzy się z Eliną Tissen (21-2) w 10- rundowym pojedynku. Stawką będą dwa Mistrzowskie pasy: Mistrzostwo świata federacji Global Boxing Union w wadze piórkowej kobiet oraz Mistrzostwo świata federacji Women's International Boxing Federation w wadze piórkowej kobiet. Trzymamy kciuki za Karinę !


Gala Silesia- Boxing w Katowicach

Gala Silesia- Boxing w Katowicach

1.10.2017 w Katowicach na hali Mosir odbyła się gala boksu zawodowego Silesia- Boxing Show. Podczas widowiska mogliśmy zobaczyć również walki amatorskie zawodników 06 Kleofas Katowice, które dostarczyły widowni wiele emocji. W kolejnej części show, na ringu wystąpili bokserzy zawodowi Bartłomiej Grafka, Karina Kopińska,Tomasz Gromadzki i Tomasz Gołuch, Przemysław Gorgoń, Łukasz Kuc i Jakub Wójcik . W walce wieczoru o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Robert Talarek znokautował w 3 rundzie Kubańczyka Ericles Torres Marin.


1 października 2017 Gala Silesia Boxing w Katowicach

1 października 2017 Gala Silesia Boxing w Katowicach

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na Galę boksu Zawodowego, która odbędzie się 1.10.2017 w Katowickiej hali MOSiR "Kolejarz". Gala rozpocznie się od amatorskich pojedynków między zawodnikami 06 Kleofas a pozostałymi klubami ze Śląska. Następnie w zawodowych pojedynkach zobaczymy dobrze znanych bokserskim kibicom : Roberta Talarka, Bartłomieja Grafkę, Karinę Kopińską, Tomasza Gromadzkiego, Tomasza Gołucha, Przemysława Gorgonia, Łukasza Kuca i Jakuba Wójcika. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji biletów !


Bartłomiej Grafka mistrzem Rzeczypospolitej Polskiej!

Bartłomiej Grafka mistrzem Rzeczypospolitej Polskiej!

16.09.2017 Bartłomiej Grafka ponał w 10 rundowym pojedynku Aleksa Streckiego. Tym samy został mistrzem Rzeczpospolitej Polskiej. Piękna walka! Brawo Bartek


Obóz przygotowawczy w Zakopanem

Obóz przygotowawczy w Zakopanem

Ostatni tydzień lipca zawodnicy naszego teamu spędzili w Zakopanem. Był to bardzo intensywny czas. Zawodnicy formę szlifowali zdobywając górskie szczyty, pływając oraz ćwicząc na siłowni. Jesteśmy pewni, że obóz zaowocuje dobrym przygotowaniem do kolejnych pojedynków. Jednocześnie informujemy, że z dniem 1 sierpnia wznawiamy treningi na Bukowej ! Zapraszamy


Remigiusz Wóz vs.Mateusz Tryc

Remigiusz Wóz vs.Mateusz Tryc

09 września na gali w Radomiu swoją dwunastą walkę zawodową stoczy Remigiusz Wóz. Między linami ringu spotka się z Mateuszem Trycem. Kibiców boksu zapraszamy przed telewizory, transmija w polsacie sport!


Bartłomiej Grafka vs Oleksandr Stretsky

Bartłomiej Grafka vs Oleksandr Stretsky

16 września na gali boksu w Koninie rękawice skrzyżuje Bartłomiej Grafka z Oleksandrem Stretskym. Stawką pojedynku będzie Pas Rzeczpospolitej Polskiej. Życzymy powodzenia!


Polsat Boxing Night 7

Polsat Boxing Night 7

Świetna atmosfera, duch walki i przede wszystkim zwycięstwo Roberta Talarka! Tak wspominamy Polsat Boxing Night i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych sportowych wyzwań "Talara" !


Talarek wygrywa na Polsat Boxing Night

Talarek wygrywa na Polsat Boxing Night

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotował Robert Talarek. Tym razem wygrywając na punkty z Norbertem Dąbrowskim na prestiżowej gali jaką jest Polsat Boxing Night. Obaj zawodnicy nastawili się na wojnę. W walce nie brakowało silnych ciosów, szybkości i precyzji. Pojedynek odbył się na bardzo wysokim poziomie, co z pewnością mogło podobać się kibicom. Jednak w rewanżowym spotkaniu lepszy okazał się zawodnik Silesia- Boxing. Sędziowie jednogłośnie zdecydowali iż pojedynek wygrał Robert "Talar" Talarek.


Robert Talerek na Polsat Boxing Night

Robert Talerek na Polsat Boxing Night

24.06.2017 w Gdańskiej Ergo Arenie Robert Talarek swoje rękawice skrzyżuje z Norbertem Dąbrowskim. Zawodnicy zmierzą się na dystansie 8 rund w wadze super średniej. Będzie to rewanżowe spotkanie co budzi dodatkowe emocje. W pierwszym spotkaniu 2:1 zwyciężył Dąbrowski. Zachęcamy do obejrzenia tego pojedynku i wspierania przed telewizorami lub na stadionie zawodnika Silesia- Boxing.


Bojana Libiszewska  zwycięża we Francji !

Bojana Libiszewska zwycięża we Francji !

Bojana Libiszewska od zwycięstwa we Francuskim Lille rozpoczęła 2017 rok. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Noworoczne życzenia od Teamu Silesia- Boxing

Noworoczne życzenia od Teamu Silesia- Boxing

Rok 2016 był udanym rokiem dla SILESIA-BOXING. Zdobycie 3 pasów (w tym 2 na wyjazdach) jest bez wątpienia wielkim sukcesem. Bartłomiej Grafka, Robert Talarek i Mykola Vovk to liderzy naszej grupy. Bez problemu możemy wymienić jeszcze kilka innych nazwisk rozpoznawalnych dla sympatyków pięściarstwa. Świadczy to o potencjale naszej grupy, która się nadal rozrasta i obiecuje fanom boksu w 2017 roku wiele pozytywnych emocji. Jednocześnie dziękujemy wszystkim sympatykom klubu, którzy kibicują nam zarówno przed telewizorami jak i na żywo na galach boksu! Wasze wsparcie wiele na nas znaczy! Życzymy wszystkiego NAJ w 2017 roku dla wszystkich przyjaciół boksu!!!


Robert Talarek zdobywa pas IBF East/West Europe Middleweight

Robert Talarek zdobywa pas IBF East/West Europe Middleweight

Robert Talarek zastopował w 7 rundzie w Niemczech Goekalpa Oezeklera, zdobywając wakujący pas IBF East/West Europe Middleweight. Brawo Robert!!! Robert Talarek effectively stopped in the 7th round in Germany Goekalp Oezekler, winning the vacant IBF East / West Europe Middleweight. Robert Bravo !!!


Karina Kopińska vs. Katie Taylor 26 listopada !

Karina Kopińska vs. Katie Taylor 26 listopada !

Już 26 listopada Karina Kopińska wystąpi w Londynie, gdzie zmierzy się ze słynną mistrzynią Katie Taylor. Dla Irlandki będzie to zawodowy debiut. Na ringach amatorskich zdobyła pięciokrotnie mistrzostwo Europy, czterokrotnie została mistrzynią świata oraz mistrzynią olimpijska! Z niecierpliwością czekamy na wynik tego pojedynku, jesteśmy pewni że zawodniczka Silesia- Boxing da świetne widowisko.


12 listopad: Ludwiczak - Broadhurst

12 listopad: Ludwiczak - Broadhurst

Michał Ludwiczak, zawodnik grupy SILESIA-BOXING 12-ego listopada w Brisbane - Australia stoczy swoją 19 walkę. Przeciwnikiem Ludwiczaka będzie Trent Broadhurst. Powodzenia


Vovk zwycięski w Wieliczce !

Vovk zwycięski w Wieliczce !

Vovk zwyciężył w 8 rundowym pojedynku ze znanym i niepokonanym wcześniej Krzysztofem Kopytkiem, Mykola w tym pojedynku pewnie wypunktował swojego przeciwnika i zanotował 12 zwycięstwo na swoim koncie


Talarek wygrywa przed czasem w Amsterdamie

Talarek wygrywa przed czasem w Amsterdamie

Przez techniczny nokaut swoją kolejną walkę wygrał Robert Talarek. Od początku walki zawodnik Silesia- Boxing kontrolował pojedynek, jednak w trzeciej rundzie Josemira Poulino- mistrz Holandii pod natłokiem ciosów Talarka poniósł 3 nokauty, a ostatecznie walka została przerwana. Gratujemy kolejnego zwycięstwa !


SŁAWNY MISTRZ OSTRZEGA PRZED GRAFKĄ

SŁAWNY MISTRZ OSTRZEGA PRZED GRAFKĄ

Przedstawiamy Państwu poniżej artykuł portalu www.bokser.org zapowiadający najbliższy pojedynek zawodnika Silesia-Boxing Bartłomiej Grafka (18-22-3, 9 KO) pokonał na początku września niepokonanego dotąd Landry'ego Kore'a, ale tamtejsza federacja zabrała Polakowi zwycięstwo, uznając pojedynek za nieodbyty. Pomimo tej "przychylności" miejscowych oficjeli podopieczny Irka Butowicza powróci do Danii 15 października, mierząc się z Abdulem Khattabem (14-1, 4 KO). Urodzony w Palestynie, a reprezentujący barwy Danii 23-latek jest wspierany przez samego Mikkela Kesslera (46-3, 35 KO), czterokrotnego mistrza świata kategorii super średniej. Wielki champion docenia jednak również klasę pięściarza ze Śląska. - Abdul jest w znakomitej formie. Pracowaliśmy trochę razem, a ja podpowiadałem mu, żeby pozostawał spokojny, zrelaksowany i opanowany w swoim boksie. On wciąż się jeszcze uczy, momentami tracił za dużo energii, ale jest bardzo mocny i ma doskonałe momenty na sali treningowej. Polak będzie jednak bardzo trudnym przeciwnikiem. To niezły osiłek, który lubi iść do przodu i atakować. Szykuje się dobra walka, ale ja wierzę w Abdula - nie ukrywa Kessler. - Grafka to silny, wytrzymały i doświadczony bokser. Prawdopodobnie to najmocniejszy i najgroźniejszy zawodnik, z jakim dotąd miałem do czynienia. Spodziewam się ostrego testu, ale to nie powinien być dla mnie problem - stwierdził sam Khattab. Pojedynek odbędzie się na dystansie sześciu rund w limicie wagi średniej.


Robert Talarek wygrywa przez TKO  w 2 rundzie

Robert Talarek wygrywa przez TKO w 2 rundzie

Robert Talarek zanotował kolejne zwycięstwo na swoim koncie. W pięknym stylu pokonał Sebastiana Skrzypczyńskiego. Od początku "Talar" kontrolował przebieg walki. W drugiej rundzie po bardzo silnym ciosie, Skrzypczyński był wyraźnie zamroczony więc sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Na tej samej gali wystąpił również Łukasz Janik, który w rewanżowych pojedynku przegrał z Michałem Żeromińskim.


Łukasz Janik i Robert Talarek na gali boksu w Kaliszu

Łukasz Janik i Robert Talarek na gali boksu w Kaliszu

Już w najbliższą sobotę zawodnicy SILESIA- BOXING wystąpią na gali boksu w Kaliszu. Robert Talarek zmierzy się z Sebastianem Skrzypczyńskim, z kolei Łukasz Janik skrzyżuje rękawice z Michałem Żeromińskim. Początek transmisji o godzinie 20.00 na Polsat Sport.


Mykola Vovk nowym mistrzem WBF International

Mykola Vovk nowym mistrzem WBF International

Zawodnik Silesia- Boxing w widowiskowym stylu wywalczyć pas mistrza WBF Intercontinental. Mykola Vovk od początku walki nacierał na swoje przeciwnika, który stopniowo opadał z sił.Przełom nadszedł w 6 rundzie kiedy Belg był już wielokrotnie liczony, sędzia postanowił przerwać walkę. Gratulujemy Mykoli i życzymy dalszych sukcesów!


Bartłomiej Grafka znowu wygrywa  !

Bartłomiej Grafka znowu wygrywa !

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotował Bartłomiej Grafka. Zawodnik Silesia- Boxing wygrał w Danii z niepokonanym dotąd Landry Kore (6-1, 2 KO). Od pierwszego gongu Grafka narzucił wysokie tempo i nieustannie atakował przeciwnika, który chcąc się ratować z opresji notorycznie wypluwał ochraniacz. W piątej rundzie walka została zatrzymana przez sędziego, a Bartłomiej Grafka mógł cieszyć się w pełni zasłużonym zwycięstwem.


Jakub Wójcik sparingpartnerem Krzysztofa Głowackiego

Jakub Wójcik sparingpartnerem Krzysztofa Głowackiego

Krzysztof Głowacki przygotowuje się do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa. Już 17 września w Gdańskiej ERGO Arenie w walce wieczoru zmierzy się z Aleksandrem Usykiem. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza świata federacji WBO. W sparingach przygotowujących Głowackiego do tego ważnego pojedynku towarzyszy mu Jakub Wójcik zawodnik Silesia- Boxing.


Przygotowania przed rozpoczęciem sezonu.

Przygotowania przed rozpoczęciem sezonu.

Łukasz Janik w doborowym towarzystwie. Po zakończonym sparingu z Przemysławem Runowskim była także chwila na pamiątkowe zdjęcie z Krzysztofem Głowackim, Andrzejem Wawrzykiem oraz Kamilem Łaszczykiem.


Po miesięcznej przerwie wakacyjnej Silesia- Boxing rozpoczyna treningi .

Po miesięcznej przerwie wakacyjnej Silesia- Boxing rozpoczyna treningi .

Po miesięcznej przerwie wakacyjnej z dniem 1 sierpnia ruszają treningi Silesia- Boxing. Zapraszamy serdecznie wszystkich dotychczasowych uczestników, a także osoby które chciałyby rozpocząć naukę boksu. Jeśli masz doświadczenie w boksie amatorskim, możesz wstąpić w szeregi bokserów zawodowych w naszym teamie. Więcej informacji udzielamy telefonicznie lub przez mail: silesiaboxing@gmail.com


Przerwa wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Informujemy, iż w miesiącu lipcu grupa Silesia- Boxing nie prowadzi treningów z powodu przerwy wakacyjnej. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie od 1 sierpnia, trening rozpoczynamy od godziny 18.00


Kolejne zwycięstwo Roberta Talarka

Kolejne zwycięstwo Roberta Talarka

Robert Talarek wygrywa w Norymbergi z King Davidson (18-1-0). Po zaciekłej walce i całkowitej dominacji nad rywalem kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotował zawodnik Silesia- Boxing.


Robert Talarek wygrywa przed czasem w Barcelonie

Robert Talarek wygrywa przed czasem w Barcelonie

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotował Robert Talarek, który zakończył swój pojedynek przed czasem w Barcelonie wygrywając z Guzmanem Castillo.


Karina Kopińska przegrywa na punkty w Tarnowie

Karina Kopińska przegrywa na punkty w Tarnowie

Mistrzyni Europy- Ewa Piątkowska pokonała jednogłośnie na punkty zawodniczkę Silesia- Boxing Karinę Kopińską. Fani boksu z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji, walka była niezwykle zacięta, między zawodniczkami doszło do wielu wymian cisów. Karina zaprezentowała ogromne serce do walki, jedna zwycięstwo zasłużenie powędrowało do Ewy Tygrysicy Piątkowskiej.


Bartłomiej Grafka znowu na remis.

Bartłomiej Grafka znowu na remis.

Niemieccy sędziowie po raz drugi nie pozwolili wygrać Bartłomiejowi Grafce na niemieckim ringu. Już w pierwszej walce remis był krzywdzący dla Bartka. W rewanżowej walce zawodnik ze Śląska po raz drugi udowodnił swoją wyższość nad pięściarzem z Niemiec Tommem Pahlmannem. Zauważyła to obiektywna niemiecka publiczność, która gwizdami przyjęła werdykt sędziów ogłaszających remis.
Grafka to aktualny interkontynentalny mistrz świata federacji WBF. Tytuł ten zdobył 11.03.2016r. na gali boksu w Rudzie Śląskiej.


Karina Kopińska wygrywa w Szwecji !

Karina Kopińska wygrywa w Szwecji !

Zawodniczka Silesia-Boxing Karina Kopińska wygrywa w Sztokholmie na gali Sauerlanda z Angelique Hernandez . Po bardzo zaciętych czterech rundach niejednogłośnie na punkty wygrała Karina. To nie pierwsza niespodzianka jaką sprawiła zawodniczka Silesia-Boxing na wyjazdowym pojedynku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Treningi na Bukowej

Treningi na Bukowej

Zapraszamy do nowej siedzimy klubu! Treningi bokserskie odbywają się na terenie GKS-u Katowice przy ul. Bukowej 1.


Partners


Copyright © 2010 - 2024 silesiaboxing.com.pl, all rights reserved | Designed by PodbijSiec.pl